Denna webbplats använder cookies. Genom att fortsätta surfa på denna webbplats accepterar du cookies.

X

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Vi som jobbar på biblioteket

Kontakta oss

Melleruds bibliotek
E-post: biblioteket@mellerud.se
Telefon: 0530-182 00
Södra Kungsgatan 7
464 31 Mellerud

Postadress:
Box 84
464 22 Mellerud

Clas-Göran Janson
Chef KulturMellerud
E-post: clas-goran.janson@mellerud.se
Telefon: 0530-182 02

Lennart Åberg
Bibliotekarie
E-post: lennart.aberg@mellerud.se
Telefon: 0530-182 01

Arbetslagsledare, förvärv,  katalog och fjärrlån.

Anne-Marie Larsson
Bibliotekarie
E-post: anne-marie.larsson@mellerud.se
Telefon: 0530-182 07

Konstrummet, evenemang, författarbesök, ansvar kulturrådsböcker.

Erika Ribacke Sandberg
Barn- och skolbibliotekarie
E-post: erika.ribacke.sandberg@mellerud.se
Telefon: 0530-182 04

Anna Cundy
Vikarierande barn- och skolbibliotekarie
E-post: anna.cundy@mellerud.se
Telefon: 0530-182 04

Anna-Lena Jansson-Forsman
Biblioteksassistent
E-post: anna-lena.jansson-forsman@mellerud.se
Telefon: 0530-182 12

Projekt Stärkta Bibliotek, service till låntagare med särskilda behov.

Ann-Louise Udd
Biblioteksassistent
E-post: ann-louise.udd@mellerud.se
Telefon: 0530-182 03

Depositioner, påminnelser, fakturor, service till låntagare med särskilda behov.

Maria Larsson
Vikarie
E-post: maria.larssson@mellerud.se

Julia Andersson
Lokalvårdare

Sidan uppdaterades 12 januari 2022