Denna webbplats använder cookies. Genom att fortsätta surfa på denna webbplats accepterar du cookies.

X

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Adress- och telefonlista

Kontakta oss

Åsebro skola
Telefon: 0530-180 47
Mobiltelefon: 072-862 58 63
464 93 Mellerud

Åsebro fritids

Avdelning Korpen
Telefon: 0530-180 51
Mobil: 073-305 75 49

Avdelning Ugglan
Telefon: 0530-180 50
Mobil: 070-496 99 78

Åsebro förskola
E-post: asebro.forskola@mellerud.se
Åsebro
464 93 Mellerud


Avdelning Kvarnen

Mobil: 0720-18 46 87

Avdelning Ladan
Telefon: 0530-180 53
Mobil: 0702-74 02 80

Avdelning Åkern
Mobil: 0706-84 42 05

Avdelning Ängen & Skogen
Telefon: 0530-180 52
Mobil: 0701-18 27 23

Lena Andersson
Rektor
E-post: lena.andersson@mellerud.se
Telefon: 0530-180 45
Mobiltelefon: 070-673 32 34

Jenny Pettersson
Skoladministratör
E-post: jenny.pettersson@mellerud.se
Telefon: 0530-180 48

Teresia Tordsdotter
Skolkurator
E-post: teresia.tordsdotter@mellerud.se
Mobiltelefon: 070-005 28 97

Teresia är skolkurator för
Fagerlidsskolan (tisdagar)
Karolinerskolan (måndagar)
Åsens skola (onsdagar)
Åsebro skola (torsdagar)

Kristina Torrestad
Specialpedagog
E-post: kristina.torrestad@mellerud.se
Mobiltelefon: 0702- 01 91 61

Kristina är specialpedagog för
Åsens skola (tisdagar och torsdagar)
Åsebro skola (måndagar och onsdagar)

Mikaela Strand
Logoped
E-post: mikaela.strand@mellerud.se
Mobiltelefon: 070-453 87 96

Mikaela är Logoped för samtliga skolor i Melleruds kommun.

Jessica Johansson
Skolsköterska
E-post: jessica.johansson@mellerud.se
Telefon: 0530-180 23
Mobiltelefon: 073-973 52 84

Jessica är skolsköterska för
Karolinerskolan (måndagar)
Åsens skola (torsdagar)
Åsebro skola (fredagar)

Måltidsservice/lokalvård
Telefon: 0530-180 49

Roger Johansson
Vaktmästare

Sidan uppdaterades 11 januari 2022