Personal

Kontakta oss

Alexandra Stålborg
E-post: alexandra.stalborg@mellerud.se

Anna Carlsson
E-post: anna.carlsson@mellerud.se

Jenny Persson
E-post: jenny.persson@mellerud.se

Katarina Allm
E-post: katarina.allm@mellerud.se

Marielle Linné
E-post: marielle.linne@mellerud.se

Sandra Johansson
E-post: sandra.johansson@mellerud.se

Ulrika Boman
E-post: ulrika.boman@mellerud.se

Alice Svensson
E-post: alice.svensson@mellerud.se

Claes Törnros
E-post: claes.tornros@mellerud.se

Jenny Svartling
E-post: jenny.svartling@mellerud.se

Magdalena Machin
E-post: magdalena.machin@mellerud.se

Lena Andersson
Rektor
E-post: lena.andersson@mellerud.se
Telefon: 0530-180 45
Mobiltelefon: 070-673 32 34

Jenny Pettersson
Skoladministratör
E-post: jenny.pettersson@mellerud.se
Telefon: 0530-180 48

Kristina Torrestad
Specialpedagog
E-post: kristina.torrestad@mellerud.se
Mobiltelefon: 070-201 91 61

Kristina är specialpedagog för
Åsebro skola (måndagar och onsdagar) 
Åsens skola (tisdagar och torsdagar)

Mikaela Strand
Logoped
E-post: mikaela.strand@mellerud.se
Mobiltelefon: 070-453 87 96

Mikaela är Logoped för samtliga skolor i Melleruds kommun.

Teresia Tordsdotter
Skolkurator
E-post: teresia.tordsdotter@mellerud.se
Mobiltelefon: 070-005 28 97

Teresia är skolkurator för
Karolinerskolan (måndagar) 
Fagerlidsskolan (tisdagar)

Åsebro skola (onsdagar)
Åsens skola (torsdagar)

Emilia Länsberg
Skolsköterska
E-post: emilia.lansberg@mellerud.se
Mobiltelefon: 0739-73 52 84

Emilia är skolsköterska för
Karolinerskolan (måndagar)
Åsebro skola (varannan fredag)
Åsens skola (varannan fredag)

Sidan uppdaterades 18 september 2023