Denna webbplats använder cookies. Genom att fortsätta surfa på denna webbplats accepterar du cookies.

X

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Telefonförteckning

Kommunens växel:
Telefon: 0530-180 00

Socialnämndens ordförande
Daniel Jensen
Telefon: 070-951 21 24
E-post: daniel.jensen@mellerud.se

Socialchef
Gunnar Erlandsson
Telefon: 0530-181 49
E-post: gunnar.erlandsson@mellerud.se

Sekreterare
Carina Aasen
Telefon: 0530-189 22
E-post: carina.aasen@mellerud.se

Ekonom
Claes Sundén
telefon: 0530-181 15
E-post: claes.sunden@mellerud.se

Avgiftshandläggare
Niclas Nilsson
Telefon: 0530-180 56
E-post: niclas.nilsson@mellerud.se


Telefontider och uppgifter om avgifter
Telefon: 0530-181 46, säkrast 10.00 – 12.00

Enhetschef Fagerlidshemmet
Jenny Mabäcker
Telefon: 0530-183 25
E-post: jenny.mabacker@mellerud.se

Enhetschef Skållerudshemmet
Emelie Berg
Telefon: 0530-189 20
E-post: emelie.berg@mellerud.se

Enhetschef Ängenäs                                        
Malin Rahm                                                       
Telefon: 0530-783 26                                         
E-post: malin.rahm@mellerud.se                        

Enhetschef Ängenäs
Lena Hansson
E-post: lena.hansson@mellerud.se

Enhetschef Hemvård södra
Gunilla Mahrberg
Telefon: 0530-189 41
E-post: gunilla.mahrberg@mellerud.se

Enhetschef Hemvården norra
Chatrine Karlsson
Telefon: 0530-183 31
E-post: chatrine.karlsson@mellerud.se

Enhetschef Bergs / Kommunrehab
Ann-Charlotte Andreassen
Telefon: 0530-183 38
E-post: ann-charlotte.andreassen@mellerud.se


Plan 1 Korttid
Telefon: 0530-183 44 

Plan 2 Boende
Telefon: 0530-183 45

 

Enhetschef Hemsjukvård
Maria Lobrant 
Telefon: 0530-183 68
E-post:
maria.lobrant@mellerud.se

 

Sjuksköterska Bergs
Telefon: 070-278 29 12

Sjuksköterska Norra
Telefon: 0530-183 53, 070-342 40 44

Sjuksköterska Södra
Telefon: 0530-183 51, 070-342 40 43

Sjuksköterska Kroppefjäll
Telefon: 0530-189 41, 070-342 40 47

Sjuksköterska Skållerud
Telefon: 0530-189 31, 070-342 40 42

Sjuksköterska LSS
Telefon: 0530-183 61, 070-342 40 85 

 

Demenssjuksköterska
Carina Dagström
Telefon: 0530-183 79, 070-342 63 64
E-post: charina.dagstrom@mellerud.se

 

Sjukgymnast
Telefon: 0530-183 49 

Arbetsterapeut
Telefon: 0530-183 49 

Hjälpmedelstekniker
Telefon: 0530-183 49

Telefontid: måndag till fredag kl. 8.00 - 9.30. Övrig tid så finns det telefonsvarare. Telefon: 0530-183 49 Fax: 0530-183 36

 


Sidan uppdaterades 18 november 2020