Denna webbplats använder cookies. Genom att fortsätta surfa på denna webbplats accepterar du cookies.

Translate
X

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Telefonförteckning

Kommunens växel:
Telefon: 0530-180 00

Socialnämndens ordförande
Michael Melby
Telefon: 070-916 78 27, 076-525 73 79
E-post: michael.melby@mellerud.se

Socialchef
Roger Granat
Telefon: 0530-181 49
E-post: roger.granat@Mellerud.se

Sekreterare
Gunnar Karlsson
Telefon: 0530-181 47
E-post: gunnar.karlsson@Mellerud.se

Ekonom
Patrik Högfelt
telefon: 0530-181 15
E-post: patrik.hogfelt@Mellerud.se

Avgiftshandläggare
Jeanette Krafft
Telefon: 0530-181 46
E-post: jeanette.krafft@mellerud.se


Telefontider och uppgifter om avgifter
Telefon: 0530-181 46, säkrast 10.00 – 12.00

Enhetschef Bergs 
Ann-Christine Svensson
Telefon: 0530-183 38
E-post: ann-christin.svenson@mellerud.se

Administrativ assistent
Annika Doverhäll Falk
Telefon: 0530-183 21
E-post:
annika.doverhall.falk@mellerud.se

Plan 1 Korttid
Telefon: 0530-183 44 

Plan 2 Boende
Telefon: 0530-183 45

 

Enhetschef Hemsjukvård/Rehab
Marina Udén 
Telefon: 0530-183 68
E-post:
marina.uden@mellerud.se

 

Sjuksköterska Bergs
Telefon: 070-278 29 12

Sjuksköterska Norra
Telefon: 0530-183 53, 070-342 40 44

Sjuksköterska Södra
Telefon: 0530-183 51, 070-342 40 43

Sjuksköterska Kroppefjäll
Telefon: 0530-189 41, 070-342 40 47

Sjuksköterska Skållerud
Telefon: 0530-189 31, 070-342 40 42

Sjuksköterska LSS
Telefon: 0530-183 61, 070-342 40 85 

 

Demenssjuksköterska
Carina Dagström
Telefon: 0530-183 79, 070-342 63 64
E-post: charina.dagstrom@mellerud.se

Sjukgymnast
Telefon: 0530-183 49 

Arbetsterapeut
Telefon: 0530-183 49 

Hjälpmedelstekniker
Telefon: 0530-183 49

Telefontid: måndag till fredag kl. 8.00 - 9.30. Övrig tid så finns det telefonsvarare. Telefon: 0530-183 49 Fax: 0530-183 36

 

Enhetschef Fagerlidshemmet
Annika Olsson
Telefon: 0530-183 25
E-post: a.olsson@mellerud.se

Expedition Fagerlidshemmet
Harriet Törnros
Telefon: 0530-183 20
E-post: harriet.tornros@mellerud.se

Enhetschef Fagerlids gruppboende
Ann-Charlotte Andreassen
Telefon: 0530-183 26
E-post: ann-charlotte.andreassen@mellerud.se

Enhetschef Kroppefjällshemmet
Lena Hansson
Telefon: 0530-189 93
E-post: lena.hansson@mellerud.se

Karolinen gruppbostad
Telefon: 0530-189 36

Karolinen kök/dagcentral
Telefon: 0530-189 37

Enhetschef Skållerudshemmet
Katarina Ågren
Telefon: 0530-189 20
E-post: katarina.agren@mellerud.se

Expedition Skållerudshemmet
Telefon: 0530-189 20

Enhetschef Hemvård södra
Gunilla Gustafsson
Telefon: 0530-189 41
E-post: gunilla.gustafsson@mellerud.se

Enhetschef Hemvården norra
Malin Rahm
Telefon: 0530-183 31
E-post: malin.rahm@mellerud.se

Telefontid: 8.30 – 9.30

Hemvårdsgrupp Centrum Samordnare
Yvonne Larsson
Telefon: 0530-183 34
Fax: 0530-183 35
E-post: yvonne.i.larsson@mellerud.se

Telefontid: 8.30 – 9.30, 15.00 – 15.30

Margareta Bäck
Telefon: 0530-183 29
Fax: 0530-183 35
E:post: margareta.back@mellerud.se

Telefontid: 8.30 – 9.30, 15.00 – 15.30

Hemvårdsgrupp Skållerud Samordnare
Margareth Skarström
Telefon: 0530-189 30
E-post: margareth.skarstrom@mellerud.se

Telefontid: 8.30 – 9.30, 15.00 – 15.30

Hemvårdsgrupp Kroppefjäll Samordnare
Britt Johansson
Telefon: 0530-189 40
E-post: britt.johansson@mellerud.se

Telefontid: 8.30 – 9.30, 15.00 – 15.30

Sektorschef

Karolina Christensen
Telefon: 0530-181 40
E-post: karolina.christensen@mellerud.se

 

Biståndshandläggare

Jenny Mabäcker
Telefon: 0530-183 30
E-post: jenny.mabacker@mellerud.se

Annelie Soppi Svensson
Telefon: 0530-183 76
E-post: anneli.soppi.svensson@mellerud.se

Susanne Johansson
Telefon: 0530-18 171 
E-post: susanne.johansson@Mellerud.se

Eva Larsson
Telefon: 0530-183 27
E-post: eva.larsson@mellerud.se

Elisabeth Westerberg
telefon: 0530-18 376

e-post: elisabeth.Westerberg@Mellerud.se

Telefontid: Måndag, onsdag, torsdag och fredag: 8.00 - 9.30 

LSS-handläggare


Anna-Lena Sandberg
Telefon: 0532-173 16
E-post:

Efter överenskommelse


Sidan uppdaterades 16 november 2018