Denna webbplats använder cookies. Genom att fortsätta surfa på denna webbplats accepterar du cookies.

Telefonförteckning

Kommunens växel:
Telefon: 0530-180 00

Socialnämndens ordförande
Daniel Jenson
Telefon: 070-951 21 24
E-post: daniel.jensen@mellerud.se

Socialchef
Malin Johansson
Telefon: 0530-181 49
E-post: malin.johansson@mellerud.se

Sekreterare
Gunnar Karlsson
Telefon: 0530-181 47
E-post: gunnar.karlsson@mellerud.se

Ekonom
Christina Björnberg
telefon: 0530-181 15
E-post: christina.bjornberg@mellerud.se

Avgiftshandläggare
Niclas Nilsson
Telefon: 0530-180 56
E-post: niclas.nilsson@mellerud.se


Telefontider och uppgifter om avgifter
Telefon: 0530-181 46, säkrast 10.00 – 12.00

Enhetschef Bergs 
Ann-Charlotte Andreassen
Telefon: 0530-183 38
E-post: ann-charlotte.andreassen@mellerud.se

Administrativ assistent
Annika Doverhäll Falk
Telefon: 0530-183 21
E-post:
annika.doverhall.falk@mellerud.se

Plan 1 Korttid
Telefon: 0530-183 44 

Plan 2 Boende
Telefon: 0530-183 45

 

Enhetschef Hemsjukvård/Rehab
Marina Udén 
Telefon: 0530-183 68
E-post:
marina.uden@mellerud.se

 

Sjuksköterska Bergs
Telefon: 070-278 29 12

Sjuksköterska Norra
Telefon: 0530-183 53, 070-342 40 44

Sjuksköterska Södra
Telefon: 0530-183 51, 070-342 40 43

Sjuksköterska Kroppefjäll
Telefon: 0530-189 41, 070-342 40 47

Sjuksköterska Skållerud
Telefon: 0530-189 31, 070-342 40 42

Sjuksköterska LSS
Telefon: 0530-183 61, 070-342 40 85 

 

Demenssjuksköterska
Carina Dagström
Telefon: 0530-183 79, 070-342 63 64
E-post: charina.dagstrom@mellerud.se

 

Sjukgymnast
Telefon: 0530-183 49 

Arbetsterapeut
Telefon: 0530-183 49 

Hjälpmedelstekniker
Telefon: 0530-183 49

Telefontid: måndag till fredag kl. 8.00 - 9.30. Övrig tid så finns det telefonsvarare. Telefon: 0530-183 49 Fax: 0530-183 36

 

 

Enhetschef Fagerlidshemmet
Louise Larsson
Telefon: 0530-183 25
E-post: louise.larsson@mellerud.se

Expedition Fagerlidshemmet
Harriet Törnros
Telefon: 0530-183 20
E-post: harriet.tornros@mellerud.se

Enhetschef Fagerlids gruppboende
Ewy Rosén
Telefon: 0530-183 26
E-post: ewy.rosen@mellerud.se

Enhetschef Kroppefjällshemmet
Lena Hansson
Telefon: 0530-189 93
E-post: lena.hansson@mellerud.se

Enhetschef Skållerudshemmet
Nathalie Laagen
Telefon: 0530-189 20
E-post: nathalie.laagen@mellerud.se

Expedition Skållerudshemmet
Telefon: 0530-189 20

Enhetschef Hemvård södra
Gunilla Gustafsson
Telefon: 0530-189 41
E-post: gunilla.gustafsson@mellerud.se

Enhetschef Hemvården norra
Malin Rahm
Telefon: 0530-183 31
E-post: malin.rahm@mellerud.se

Hemvårdsgrupp Centrum Samordnare
Yvonne Larsson
Telefon: 0530-183 34
Fax: 0530-183 35
E-post: yvonne.i.larsson@mellerud.se

Telefontid: 8.30 – 9.30, 15.00 – 15.30

Clary Ohlsson
Telefon: 0530-183 29
Fax: 0530-183 35
E:post: clary.ohlsson@mellerud.se

Telefontid: 8.30 – 9.30, 15.00 – 15.30

Hemvårdsgrupp Skållerud Samordnare
Laila Ohlsson
Telefon: 0530-189 30
E-post: laila.ohlsson@mellerud.se

Telefontid: 8.30 – 9.30, 15.00 – 15.30

Hemvårdsgrupp Kroppefjäll Samordnare
Britt Johansson
Telefon: 0530-189 40
E-post: britt.johansson@mellerud.se

Telefontid: 8.30 – 9.30, 15.00 – 15.30

Sektorschef

Karolina Christensen
Telefon: 0530-181 40
E-post: karolina.christensen@mellerud.se

 

Biståndshandläggare

Jenny Mabäcker
Telefon: 0530-183 30
E-post: jenny.mabacker@mellerud.se

Annelie Soppi Svensson
Telefon: 0530-183 76
E-post: anneli.soppi.svensson@mellerud.se

Linn Milton
Telefon: 0530-18 171 
E-post: linn.milton@mellerud.se

Eva Larsson
Telefon: 0530-183 27
E-post: eva.larsson@mellerud.se

Elisabeth Westerberg
telefon: 0530-183 76
E-post: elisabeth.westerberg@mellerud.se

Telefontid: Måndag, onsdag, torsdag och fredag: 8.00 - 9.30 

 

LSS-handläggare


Johanna Bergman
Telefon: 0532-173 16
E-post: johanna.bergman@amal.se

Efter överenskommelse

 


Sidan uppdaterades 16 augusti 2019