Denna webbplats använder cookies. Genom att fortsätta surfa på denna webbplats accepterar du cookies.

Stöd och Service

Besöksadress:
Besöksadress: Österrådagatan 12
464 31 Mellerud

Sektorchef

Anette Karlsson

Anette Karlsson
Telefon: 0530-181 54
E-post: anette.karlsson@mellerud.se

LSS-handläggare

Johanna Bergman

Johanna Bergman
Telefon: 0532-173 16
Fax: 0532-173 26
E-post: johanna.bergman@amal.se

Gruppbostäder

Enhetschefer

Linda Dahl

Linda Dahl
Telefon: 0530-181 64
E-post: linda.dahl@mellerud.se

Boendechef 1
Telefon: 0530-181 79
E-post:

Daglig verksamhet och boende

Enhetschef

Linda Oksjö
Linda Oksjö
Telefon: 0530-181 22
E-post: linda.oksjo@mellerud.se

Stöd till personer med psykisk funktionsnedsättning

Enhetschef

Malin Lindqvist

Malin Lindqvist
0530-181 21
E-post: malin.lindqvist@mellerud.se

Socialpedagog

Elena Selimovic

Elena Selimovic
Telefon: 0530-180 73
E-post:elena.selimovic@mellerud.se

   

Administrativa assistenter

Christel Elisson

Kickie Elisson
Telefon: 0530-180 58
E-post: christel.elisson@mellerud.se

Camilla Andersson

Camilla Andersson
Telefon: 0530-181 58
E-post: camilla.a@mellerud.se

Beställningar

Lars Mellander

Lars Mellander
Telefon: 0530-181 73
E-post: lars.mellander@mellerud.se

Lotsen och Nystart, öppen stödverksamhet för personer med psykisk funktionsnedsättning

Handledare 

Malin Ekstedt

Malin Ekstedt
Snickargatan 6
Telefon: 0530-180 74
E-post: malin.ekstedt@mellerud.se
Öppettider: måndag-fredag 10.00-15.30

Personliga assistenter, Övrig LSS

Enhetschef

Najwan Alwan

Najwan Alwan
Telefon: 0530-181 59
E-post: najwan.alwan@mellerud.se

Övriga kontakter:

Handläggare Assistansersättning, Försäkringskassan

Försäkringskassan

LSS/Vuxenhab teamet Vänersborg: Logopeder, psykologer, arbetsterapeuter, kuratorer och sjukgymnast


Telefon: 010-441 00 00

Barnhabiliteringen, Teamet i Vänersborg:


Liknade insatser som vuxenteamet
Telefon: 010-441 21 00


Sidan uppdaterades 12 oktober 2015